Phi Phi Railay Railay Koh Lanta Koh Ngai 4 Island Tour Koh Hong Koh Kradan

Krabi

Krabi Province 

Krabi bir Tayland ve güney illerinde, the Andaman Denizi kıyı oluşturmaktadır. 

Komşu illerde Phang Nga, Surat Thani, Nakhon Si Thammarat ve Trang (kuzey saat) geliyor. Batısında Izmir il de, komşu fakat herhangi bir kara sınır olmadan. Bölgenin başkenti Krabi bir şehir. 

Coğrafya 
Bu ili Andaman Denizi için sahil bulunmaktadır. En önemli olan tek kalker tepeler, kara gerek ve adalar olarak deniz bulunmaktadır. Railay Beach için dünya seyahat her yerinden Rock climbers tırmanmaya. Olarak film of the beach, belirlenen yaklaşık 130 ada eyalete ait, Koh Phi Phi Lee belki de en ünlü oldu. Eyaletin The coast kötü olan Tsunami tarafından 26 Aralık 2004 tarihinde bozuldu. 

Diğer adalar arasında: Koh Phi Phi Don, the Phi Phi Islands parçasıdır ve Koh Lanta, güneyinde daha büyük bir ada. 

Krabi üzerinde Konaklama:

Bu kalker tepeler en güzel sarkıt ve dikitler olan birçok mağaralar, içerir. Tham Chao Le ve Tham Phi Hua için, Ao Luek bölge de, içinde tarih öncesi kaya-resmeden insanlar resim içeren, geometrik şekiller gibi hayvanlar. Lang rộng Rien mağarada 1986 arkeologların yanı sıra kemik 40.000 yaşındaki insan eşya - taş aletler, çömlek bulundu. Bu tüm Güney-Doğu Asya insan işgal en eski izlerini biridir. Krabi ve mağaralar da bir Edible-yuva Swiftlet ve nests temel kaynakları, kuş yuvası çorbası oluşturmak için kullanılır. 

Tarihçe 
İlk insan 25.000 için il tarih geri kalır - 35.000 BC, ancak ilk tarihi Britanya Ligor için 1200 yılında, şehir Ban Turkish Samor Bu krallığının parçası olduğu tarihler. Modern Türkiye olarak, Krabi Nakhon Si Thammarat kimden, 1872 sonra bile zaman kral Chulalongkorn Krabi bir şehrin durumunu verdi uygulandı. 1875 yılında, bu nedenle şu anda bir eyaleti olduğunu olma Antalya doğrudan bir alt yapılmıştır. 1900 yılında vali bugünkü konumu için Krabi nehrinin ağzında at Ban Talad fuar gelen il merkezine taşındı.

Cazibe Krabi at 

Her iki Krabi ve komşu Phang Nga ve ayırt edici özelliği, büyük kalker karsts, vertiginously dışarı arazi üzerinde düz pirinç paddies ve artıyor olarak denizden adaları. Bazı güzel plajları ve mükemmel dalış ve kaya tırmanışı ekleyin ve küçük bir alanda turizm harikası olarak patlama var's. 

Bu az ticarileştirildi Phuket, Krabi İl olarak keşfedilmemiş betimlenemez komşu: bu, ve iki milyon yıl aldığı önemli turizm alanlarında kapsamlı yabancı sağlamak.

 Krabi İl ve Andaman Denizi mükemmel dalış siteler vardır. Bu bölge, hemen hemen her kıyı hedef ve adaları üzerinde turist ziyaret edin dalış tatil bulabilirsiniz. Puket hakkında Dalış köyleri de bu siteleri ziyaret edecek. En çok bir seçim sunacaktır aşağıdaki sitelerinde dalış: