Phi Phi Railay Railay Koh Lanta Koh Ngai 4 Island Tour Koh Hong Koh Kradan

Prowincja Krabi

Prowincja Krabi 
Krabi jest jednym z południowych prowincjach Tajlandii, na brzegu z Andaman Sea. 
Sąsiedniej prowincji są (od północy zgodnie z ruchem wskazówek zegara) Phang Nga, Surat Thani, Nakhon Si Thammarat i Trang. Phuket prowincji na zachodzie jest również sąsiednich, ale bez gruntu granicy. Stolicą regionu jest miasto Krabi. 
Geografia
Prowincja znajduje się na brzegu do Andaman Sea. Najbardziej zauważalne są samotniczej wapiennych wzgórz, zarówno na lądzie i na morzu jak wyspy. Alpinistów z całego świata do podróży Railay Beach wspinać. Spośród około 130 wysp należących do prowincji, Koh Phi Phi Lee jest chyba najbardziej znany, gdyż był zestaw film The Beach. Wybrzeżu prowincji został źle zniszczonych przez tsunami w dniu 26 grudzień 2004. 
Inne wyspy należą: Koh Phi Phi Don, część z Wyspy Phi Phi i Koh Lanta, większej wyspie na południe. 
Zakwaterowanie na Krabi:

Wapiennych wzgórz zawierają wiele jaskiń, w większości posiadających piękne stalaktyty i stalagmity. Tham Chao Le i Tham Phi Hua To, zarówno w Ao Luek powiat, zawierają prehistoryczne rock-malarstwo przedstawiające ludzi, zwierząt, jak i geometrycznych kształtów. W Lang Rong Rien jaskini w 1986 r. stwierdzono 40.000 lat archeolodzy starych ludzi artefaktów - kamienne narzędzia, ceramiki, jak również kości. Jest to jeden z najstarszych śladów ludzkiej pracy w Azji Południowo-Wschodniej. Jaskinie Krabi jest również jednym z głównych źródeł gniazd z jadalny-gniazdo Swiftlet, wykorzystywane do tworzenia Bird's Nest zupa. 

Historia 
Pierwszy człowieka pozostaje w prowincji sięgają 25.000 - 35.000 pne, ale pierwszy rejestrowane historia sięga Królestwa Ligor w 1200, gdy miasto Ban Thai Samor był częścią tego królestwa. W nowoczesnych Tajlandia, Krabi podawano z Nakhon Si Thammarat, nawet po 1872, kiedy król wydał Chulalongkorn Krabi status miasta. W 1875 było to zrobione bezpośrednio podwładnym Bangkok, stając się w ten sposób to, co jest obecnie prowincji. W 1900 przeniósł się regulator centrum prowincji z Ban Talad Kao na jego obecne miejsce przy ujściu rzeki w Krabi.

Atrakcja w Krabi 

W cechą zarówno Krabi i okolicznych Phang Nga jest ogromny wapiennych karsts, rosnące vertiginously z płaskim ryżu ryżowych na lądzie, jak i wyspy od morza. Dodaj w niektórych wspaniałych plaż i znakomitych nurkowania i wspinaczek alpinistycznych, a to mały cud, że turystyka w dziedzinie prawdziwy boom. 

Choć mniej skomercjalizowane niż sąsiednich Phuket, Krabi prowincji nie może być określony jako nierozpoznanymi: otrzyma dwa miliony turystów rocznie i głównych regionach turystycznych w znacznym stopniu zaspokoić dla obcokrajowców.
 

Prowincja Krabi i Andaman Sea mają kilka doskonałych nurkowe. Możesz znaleźć Nurkujemy kurortach nadmorskich w prawie każdej miejscowości w regionie i na wyspach, że odwiedzić. Dive kurortach na Phuket odwiedzą niektóre z tych witryn zbyt. Najczęściej będzie oferować wybór nurkowań na następujących witrynach: